Mittwoch, 31. Januar 2018

Fakete Rexha: EJA VEQ PËR MU

Fakete Rexha

EJA VEQ PËR MU

- Unë të prek, e t'flas, si n'andërr. 
Kaq fort të dua, e andërr s'të shoh?
- Po, eja, ti n'andrrat e mia!
Do ti harroj kujtimet e helmta të dashunisë 
së fshehtë. Kohës së shelgjeve që shushërinin 
buzëmbramjes mbi lumë. Kohën e ngarendjeve 
pas pemëve që posa piqen në kopshtet mbi çati.
- Eja! Në zemër kam një shtrat të butë mëndafshi. 
Bojejorgovani të ndezur purpur. Rreth e rreth 
korniza fildishi. Aty, çdo natë unë fle, e gjysma 
ime e ftohtë. Andërr eja! Si n'andrra dielli. 
Me dorë ta thajë gjysmën time me shi e me borë. 
Do t'baj vend, bashkë do t'biem, të blertë. 
Shtratit do t'flemë mbi lulet e qëndisura.
Nëse mend se banë largësinë, ti vetëm eja! 
Si bandillin e përrallës t'pres. Nga rrugë 
e largët kur vie, me pluhurin vetullës. 
Pa m'trokit në derë. 
Eja, veq për mu!

1 Kommentar:

 1. Nuk mund ta besoja se do të ribashkohesha ndonjëherë me ish të dashurin tim, isha aq i traumatizuar duke qëndruar vetëm pa një trup që të më qëndronte pranë dhe të ishte me mua, por isha aq me fat që një ditë takova këtë magjistar të Dr. Ediomo pasi i tregova per situaten time ai beri cdo gje qe te shihte te dashurin tim te kthehej tek une, faktikisht pasi beri magji ish i dashuri im u kthye tek une me pak se 48 ore, ish i dashuri im u kthye duke me lutur qe nuk do te rikthehej kurre. me ler perseri 3 muaj me vone u fejuam dhe u martuam nese edhe ti ke te njejten situate. Ai është shumë i fuqishëm në punët e tij;
  * dua magjinë
  * nëse doni që ish-i juaj të kthehet
  * Ndaloni divorcin
  *thyej obsesionet
  * shëron goditjet në tru dhe të gjitha sëmundjet
  * magji mbrojtjeje
  *infertiliteti dhe problemet e shtatzënisë
  Kontaktoni Dr Ediomo në emailin e tij: drediomo77@gmail.com
  faleminderit shume zoteri qe ma ktheve ish te dashurin tim emailin e tij: drediomo77@gmail.com ose telefono/whatsapp:+2349132180420
  +2348155926512

  AntwortenLöschen